Szafa drewniana z lustrem – z czego powinna być wykonana?

Szafa drewniana z lustrem jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wielu domów. Elegancka, trwała i niezwykle pojemna pozwala na przechowywanie dużej liczby ubrań. Przed zakupem tego rozwiązania, warto jednak wziąć pod uwagę gatunek drewna, z jakiego została wykonana. Sprawdź dostępne możliwości i postaw na rozwiązanie, które będzie w stanie w stu procentach spełnić Twoje oczekiwania!

Szafa drewniana z lustrem – dostępne rozwiązania

Wybór odpowiedniej szafy drewnianej z lustrem ma ogromne znaczenie. Gatunek drewna, który został użyty do jej produkcji, będzie miał wpływ na trwałość, estetykę oraz funkcjonalność mebla. Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami i wybrać takie, które będzie dla Ciebie idealne zarówno pod względem cech i parametrów, jak też ceny. Oto najpopularniejsze gatunki, z których tworzone są szafki drewniane z lustrem.

  • Dąb. Jest to jeden z najbardziej cenionych oraz szlachetnych gatunków drewna, który przede wszystkim imponuje twardością oraz odpornością na ścieranie. Taka szafa z drewna z lustrem będzie również niezwykle piękna, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Pamiętaj tylko, że meble z dębu są często droższe od pozostałych – za wysoką jakość warto jednak zapłacić nieco więcej.
  • Buk. To drewno twarde, które świetnie znosi obciążenia i z którego również wykonywane są rozmaite szafy. Jest co prawda nieco mniej odporne od dębowego, ale jego jasny kolor mimo to będzie cieszył oczy domowników przez długie lata. Buk nie ma też tak wyraźnej faktury, jednak i tak należy do najbardziej szlachetnych gatunków.
  • Jesion. Szafa drewniana z lustrem wykonana z tego gatunku będzie posiadała kolor od jasnobrązowego do ciemniejszego, a jej atutem będą piękne rysunki słojów. Warto dodać, że jesion jest drewnem twardym i wytrzymałym, dlatego zdecydowanie warto w niego zainwestować.
  • Sosna. Jeżeli zależy Ci na nieco niższej cenie szafy drewnianej z lustrem, postaw na taką, która została wykonana z sosny. To materiał tańszy, ale również bardzo piękny i odporny na uszkodzenia. Z czasem ciemnieje, co jednak nie powinno stanowić większego problemu dla użytkowników.

Oczywiście to nie wszystkie dostępne rozwiązania. Szafka drewniana z lustrem może być również wykonana z orzecha, brzozy, mahoniu, a nawet palisandru. Tak duży wybór sprawia, że każdy ma możliwość znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie.

Szafa z drewna z lustrem – gdzie ją kupić?

Jeżeli chcesz, aby zakupiona szafa spełniała swoje zadanie na przestrzeni wielu lat, wybierz sklep z bogatą ofertą, w którym znajdują się rozwiązania tworzone przy użyciu wymienionych wyżej gatunków drewna. Co więcej, podczas wyboru warto kierować się opiniami dotychczasowych klientów – zarówno na temat sklepu czy producenta, jak też poszczególnych wyrobów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że inwestujesz w wysokiej klasy mebel, który doskonale sprawdzi się w Twoim domu. Opinii i ocen warto szukać w Google, serwisach społecznościowych oraz na branżowych forach internetowych.