Jak dobrać armaturę łazienkową, która będzie służyła Ci przez długi czas?

Aby stworzyć wyjątkowo funkcjonalną i komfortową łazienkę, niezbędne jest dokładne dobieranie elementów jej wyposażenia. Podstawą są płytki ceramiczne, urządzenia AGD oraz armatura łazienkowa, czyli wanny, umywalki, miski WC, a także inne rozwiązania, bez których nikt nie wyobraża sobie codziennej toalety. Jak dobrać armaturę łazienkową i czym kierować się podczas zakupu? Sprawdźmy!

Jak dobrać armaturę? Podstawowe zasady

Aby armatura łazienkowa sprawdzała się na przestrzeni wielu lat i nawet po długim czasie intensywnego użytkowania pozostała estetyczna oraz funkcjonalna, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Najbardziej powszechny jest akryl sanitarny – higieniczny, łatwy w czyszczeniu oraz trwały. Istnieją jednak jeszcze bardziej wytrzymałe rozwiązania, jak konglomerat, kamień naturalny, stal emaliowana czy mosiądz – kupując wyroby wykonane z tych materiałów, możesz mieć pewność, że nie ulegną szybkiemu zarysowaniu czy innym urazom mechanicznym.

Jak dobrać armaturę łazienkową, by spełniła Twoje oczekiwania. Zwróć uwagę również na:

  • wymiary – wanna, umywalka czy bidet powinny posiadać odpowiednią wielkość, by dopasować je do powierzchni łazienki i by korzystanie z nich było przyjemnością, a nie udręką;
  • kształty – armatura łazienkowa dostępna jest w wielu wariantach, a Ty możesz postawić na rozwiązania klasyczne, jak też oryginalne – np. owalne wanny czy niesymetryczne umywalki, które staną się wyjątkową ozdobą pomieszczenia;
  • kolorystykę – choć większość inwestorów decyduje się na białą armaturę łazienkową, do Twojej dyspozycji są także wyroby czarne, złote, a nawet w innych barwach, które ożywią przestrzeń i sprawią, że będzie prezentowała się oryginalnie;
  • producenta – to bardzo istotna kwestia, która ma wpływ na trwałość oraz funkcjonalność armatury łazienkowej, dlatego warto wybierać rozwiązania od sprawdzonych i cenionych marek (nie tylko tych polskich, ale również zagranicznych);
  • cenę – choć nie jest ona najważniejsza, warto ją porównać, bo w jednym sklepie konkretny model może być nieco tańszy niż w innym.

Jeżeli chcesz postawić na wysokiej klasy armaturę łazienkową, dokładnie sprawdzaj oferty producentów i porównuj poszczególne modele. Im więcej czasu poświęcisz na poszukiwania, tym większe będą Twoje szanse na zakup rozwiązań, które w stu procentach spełnią oczekiwania – zarówno Twoje, jak i pozostałych domowników.

Armatura łazienkowa – gdzie szukać tej najlepszej?

Jeżeli chcesz, aby armatura łazienkowa była trwała na lata i zapewniała Ci należyty komfort, zaopatruj się w nią w sprawdzonych salonach z wyposażeniem wnętrz, jak Miradhome.pl. Dzięki temu zyskasz dostęp do rozwiązań od najbardziej cenionych producentów i będziesz mógł korzystać z bogatego asortymentu.

Co więcej, pracownicy takich salonów pomogą Ci w wyborze, co nie jest bez znaczenia – posiadają oni wiedzę i doskonale znają oferowane produkty, dzięki czemu o wiele łatwiej podejmiesz słuszną decyzję.