Jak urządzić małą łazienkę? To nie takie trudne!

Jeżeli jesteś właścicielem małej łazienki i planujesz jej remont, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dzięki temu zyskasz pomieszczenie funkcjonalne, eleganckie i komfortowe, które spełni oczekiwania wszystkich domowników. Sprawdźmy, jak urządzić małą łazienkę w kilku prostych krokach!

Jak urządzić małą łazienkę – kilka cennych wskazówek

Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, odpowiedź na pytanie „jak urządzić małą łazienkę?” wcale nie będzie trudna. Oto kilka najlepszych wskazówek, dzięki którym osiągniesz spektakularny efekt – niezależnie od metrażu wnętrza!

Po pierwsze – zadbaj o kolory

Najlepsze do niewielkiej łazienki będą jasne kolory – nie tylko biel, ale również beże. Dzięki nim wnętrze zostanie optycznie powiększone, co pozwoli Ci zyskać większy komfort. Nie oznacza to jednak, że musisz ograniczać się tylko do takich kolorów. Doskonałe uzupełnienie dla bieli stanowić będą czarne, żółte, pomarańczowe, a nawet zielone i czerwone akcenty.

Jeżeli chcesz, możesz także zastosować błękitne płytki ceramiczne, które są w ostatnich latach niezwykle modne – także one pozwolą Ci zyskać funkcjonalną łazienkę.

Po drugie – dopasuj płytki ceramiczne

Do niewielkiej łazienki doskonale będą pasowały eleganckie płytki ceramiczne o stonowanych kolorach oraz subtelnych barwach. Polecamy motywy nawiązujące do hiszpańskich azulejos oraz czarno-białe płytki z drobnymi wzorami.

Idealnym rozwiązaniem mogą również okazać się wielkoformatowe kafelki – dzięki nim mniejsza będzie liczba fug, przez co pomieszczenie wydawać się będzie większe niż w rzeczywistości.

Po trzecie – zwróć uwagę na armaturę łazienkową

Armatura łazienkowa w małej łazience powinna przede wszystkim być idealnie dopasowana pod kątem wymiarów. Jeżeli do Twojej dyspozycji jest zaledwie kilka metrów kwadratowych, postaw na jednoosobową umywalkę, wannę zastąp prysznicem i zastosuj podwieszane szafki czy bidet.

W ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca, a do tego zyskasz tak bardzo oczekiwany komfort.

Po czwarte – pamiętaj o oświetleniu

Jak urządzić małą łazienkę? Najlepiej stosując oświetlenie górne, a także dodatkowe – w postaci dodatkowych, niewielkich lampek mocowanych do ściany. Dzięki temu nie tylko powiększysz optycznie przestrzeń, ale również stworzysz klimatyczne warunki do przeprowadzania codziennej toalety.

Warto także umieścić w małej łazience duże lustro. Również ono znacząco powiększy optycznie przestrzeń.

Gdzie zakupić najlepsze wyposażenie do małej łazienki?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że płytki ceramiczne i armatura łazienkowa spełnią Twoje oczekiwania, kupuj je w sprawdzonych salonach z wyposażeniem wnętrz, takich jak Mirad.pl. Dzięki temu zainwestujesz w rozwiązania trwałe, piękne i niezwykle funkcjonalne, które nawet pomimo wielu lat użytkowania pozostaną eleganckie.

Chcąc zweryfikować jakość kupowanych produktów albo profesjonalizm sklepu, warto poznać opinie dotychczasowych klientów – znajdziesz je w różnych miejscach w Internecie, w tym w Google i na portalach społecznościowych.