Złota łazienka- z jaką armaturą najlepiej ją zestawić?

Złote elementy aranżacji wnętrza są obecnie bardzo modne. Stanowią pewną kwintesencję elegancji, dobrego smaku oraz klasyki. Można powiedzieć, że złoto kojarzy się też w dużej mierze z czymś luksusowym, czymś z górnej półki. Nic dziwnego, że kolor ten jest więc dla nas tak atrakcyjny. Dodatkowo, tak naprawdę kolor złoty można wprowadzić do swojej łazienki przynajmniej na kilka ciekawych sposobów. Z czym będzie się on najlepiej komponował?

Złote detale współgrające ze złotą armaturą

Jeśli wybrane przez nas płytki ceramiczne czy też meble mają bardzo stonowany charakter- np. są białe lub też szare- spokojnie możemy je zestawić z czymś bardziej szalonym i błyszczącym, takim właśnie jak złote detale. W tym przypadku możemy się zdecydować na oświetlenie w oprawach utrzymanych w złotej kolorystyce, złoto może także królować na elementach wyposażenia, takich jak armatura łazienkowa. Mowa tutaj także o wszystkich uchwytach, mocowaniach, a nawet gałkach meblowych.

Warto także wziąć pod uwagę złote dekoracje, takie jak chociażby złote doniczki czy też kosze druciane. Złota armatura będzie odpowiednia do złotej łazienki pod warunkiem, że nie przesadzimy z ilością tego koloru. Warto mieszać ze stonowanymi kolorami, które będą doskonałym tłem dla tej barwy. Zawsze też doskonale sprawdza się w praktyce zestawienie poszczególnych elementów na zasadzie kontrastu. Złoto zawsze dobrze prezentuje się też z czernią tworząc pewną klasykę.

Złoto i butelkowa zieleń- wspaniałe połączenie

Zastanawiając się, jaka armatura do złotej łazienki będzie najlepsza, warto pomyśleć o wprowadzeniu do tego pomieszczenia ciemnej, głębokiej zieleni. To jeden z najmodniejszych i najchętniej wybieranych obecnie kolorów do wnętrz. W takim wypadku, kiedy ta zieleń znajdzie się na ścianach, a także w dekoracjach- armatura jak najbardziej może być złota. Wybierając meble do łazienki możemy zdecydować się na ciemne, szlachetne wybarwienie drewna, które będzie podkreślało elegancki i szlachetny charakter tej przestrzeni.

Ceramika ze złotymi elementami, a jaka armatura?

 

Jeśli natomiast chcielibyśmy wybrać płytki ceramiczne w złotym kolorze lub też ze złotymi zdobieniami, sama armatura powinna już mieć inny kolor, aby nie przesadzić z ilością połyskujących elementów. Wówczas, zastanawiając się, jaka armatura do złotej łazienki będzie najlepsza- można postawić na kolor czarny. Jest on praktyczny, ponadczasowy, a dodatkowo będzie pasował tak naprawdę do wszystkiego, co się w naszej łazience znajdzie.

Wiele propozycji ciekawej armatury łazienkowej można znaleźć na stronie miradhome.pl. To także szeroki wybór różnego rodzaju ceramiki- także tej włoskiej, która jest znana i ceniona na całym świecie. Mając tak wiele możliwości wyboru, projektowanie własnej łazienki może być naprawdę wspaniałą przygodą. Dopasowanie poszczególnych elementów aranżacyjnych takiej łazienki na pewno będzie łatwiejsze w sytuacji, kiedy zobaczymy wszystkie te produkty na żywo- chociażby w salonie stacjonarnym.