Łazienka w hotelu- jak powinna się prezentować?

Odwiedzając przeróżne hotele i pensjonaty bardzo dużą uwagę przywiązujemy do wyglądu łazienki. Mocno wpływa ona na to, jak oceniamy pobyt w danym miejscu, czy określimy je jako czyste i komfortowe, czy raczej wskażemy na liczne niedogodności, jakie nas spotkały.

Z tego względu w momencie, kiedy stoimy przed zadaniem zaprojektowania takich łazienek na terenie własnego obiektu, zastanawiamy się, w jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, aby była elegancka, nowoczesna, ale i praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Oczywiście, chyba nikogo nie zaskoczy to, że najbardziej praktycznym rozwiązaniem do łazienki są płytki. Niezależnie od tego, jakie płytki ceramiczne do hotelu wybierzemy, powinny one dość dobrze opierać się wilgoci. Łazienka jest w końcu takim pomieszczeniem, gdzie często coś może się rozlać lub rozchlapać, a podłoga drewniana w takim przypadku mogłaby nie zdać egzaminu. Płytki są więc najlepszym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować.

 

Wybór ceramiki oraz wyposażenia

 

W kwestii wyboru ceramiki powinniśmy się kierować klasą ścieralności takich płytek, a także ich praktycznym wzorem lub fakturą. Na całkiem gładkich płytkach szybko będzie widać jakikolwiek brud, włos czy okruszek, przez co będą znacznie bardziej wymagające. Z kolei świetnie sprawdzają się płytki, które posiadają jakąś strukturę- są imitacją naturalnego drewna lub jakiegoś kamienia. Uzupełnieniem pięknie wykończonej łazienki jest wysokiej klasy wyposażenie Novellini. Wszelkie krany, baterie umywalkowe, baterie prysznicowe, uchwyty czy drążki i stojaki są wprost niezbędne do tego, aby móc zorganizować całą łazienkę w jak najbardziej komfortowy sposób. Ważne, aby wybrane przez nas materiały był solidne- dobrze opierały się wodzie, nie rdzewiały, nie urywały się i zbyt szybko nie ulegały zużyciu. W końcu musimy się liczyć z tym, że łazienki w każdym hotelu czy pensjonacie są pomieszczeniami często użytkowanymi. Jednocześnie, stylistyka tych elementów wyposażenia powinna tworzyć razem z ceramiką spójną całość.