Jaki wąż elastyczny do gazu wybrać?

Prawidłowe i bezpieczne podłączenie urządzeń gazowych wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości wąż elastyczny do gazu. W dużej mierze to właśnie umiejętnie dobrany wąż do gazu jest gwarancją bezpiecznej eksploatacji i normalnego funkcjonowania piecyków albo kuchenek.

Certyfikat ma znaczenie

Dla większości osób najbezpieczniejszym wyborem będą węże elastyczne nierdzewne, które mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za wężami, które są zgodne z normą PN-EN 14800. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też inwestycją w oryginalne węże od renomowanych producentów są najpewniejszym rozwiązaniem. Uważać należy przede wszystkim na tanie węże go gazu, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Atesty obok pozytywnych referencji klientów są bez wątpienia najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania i niezawodności.

Na co zwrócić uwagę?

Osoby, które nie wiedzą jaki wąż elastyczny do gazu wybrać powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Pamiętać należy o tym, że każdy rodzaj gazu potrzebuje nieco innych węży. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie można zastąpić węży do acetylenu przy zasilaniu propan-butanem na przykład wężami do gazu ziemnego. Producenci produkują zawsze węże do konkretnego gazu, które dokładnie uwzględniają specyfikę danego gazu. Ogromną rolę odgrywa tutaj oczywiście przenikanie poszczególnych cząsteczek przez ścianę. Nawet prawidłowo założony wąż do gazu może przepuszczać gaz.

Na jaki materiał postawić?

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał. Poszczególne tworzywa nieco inaczej reagują na gazy. Aby uniknąć problemów najlepiej inwestować w węże elastyczne, które przeznaczone są do konkretnego typu gazu. W ten sposób nie powinno być żadnych większych problemów z kruszeniem albo rozszczelnieniem. Oryginalne węże elastyczne nierdzewne to jedna z tych inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.

https://termnova.pl/pl/c/Weze-do-gazu/16