drewniany dom z ogrodem

Aranżacja drewnianego domu z ogrodem

Dom szkieletowy to marzenie bardzo wielu osób- nawet niewielki, ale przytulny. Najlepiej całoroczny, aby można było spędzić w nim urokliwe chwile nawet wtedy, kiedy za oknem pojawią się już mrozy i bardziej zimowe krajobrazy. Kameralna budowla w pięknych okolicznościach przyrody, która zachęca swoją sielską aranżacją to opcja dla osób lubiących ciszę i spokój. Nawet prosty projekt domu z dachem dwuspadowym oraz niesamowity ogród drewnianego domu zaprasza do wypoczynku i do wspólnego spędzania czasu. Jak się okazuje- wszystkie te marzenia można łatwo spełnić, tym bardziej, że budowa domu drewnianego nie jest tak czasochłonna i skomplikowana jak budowa domu w technologii murowanej. Taki dom może też okazać się opcją atrakcyjną cenowo. Jeśli interesują nas popularne projekty domów drewnianych wraz z ofertą ich kompleksowego wykonawstwa, warto zainteresować się firmą Drewdom specjalizującą się w takich właśnie zagadnieniach. Tutaj też znajdziemy szereg szczegółowych informacji odnośnie kwestii budowy domku i jego adaptacji na posiadanej działce.

logo firmy Drewdom

Jaki ogród warto stworzyć wokół takiego drewnianego domku?

Tak, jak w przypadku domów murowanych, chcąc odgrodzić się od sąsiedztwa czy ruchliwej ulicy, w roli naturalnego i łatwego w obsłudze żywopłotu doskonale sprawdzą się tuje. Poprzez ich regularne przycinanie można otrzymać naturalne ogrodzenie, które jest łatwe w pielęgnacji. Jednakże, rośliny pasujące do drewna to także drzewa owocowe, które niegdyś tak licznie zdobiły klasyczne, drewniane domki na niewielkich posesjach i które dodatkowo dostarczały owoców w sezonie. Z powodzeniem można więc zaaranżować nawet niewielki sad z jabłoniami, gruszami czy śliwami, zagajnik z krzaczkami malin, winogronem czy też aronią. Na pewno docenimy to, że będziemy mogli poszczycić się własnymi zbiorami w sytuacji, kiedy uprawa się powiedzie. Analogicznie, w bliskim sąsiedztwie domku możemy zaaranżować sobie warzywnik, niewielką szklarenkę lub podwyższane grządki tak, aby móc uprawiać paprykę, pomidory, ogórki oraz wiele innych warzyw.

W takim ogrodzie jest też miejsce na romantyczne róże- zarówno pnące jak i rabatowe czy też parkowe. Nie może zabraknąć niewielkich krzewów takich jak krzewuszki, derenie czy forsycje. Pięknie będzie się prezentować magnolia oraz rabaty z kwiatami jednorocznymi- malwami, chabrami, petuniami, pelargoniami czy też astrami. W takiej aranżacji doskonale sprawdzi się także drewniana altanka ogrodowa, która pozwoli spędzać czas na wolnym powietrzu.